Milluakee_Aprilia_2017

Zespoły World Superbike testują w Jerez

W Jerez dziś i jutro prowadzone są oficjalne testy przed sezonem 2017 World Superbike. Na torze są wszyscy najważniejsi gracze w tegorocznym sezonie.

Zespół Kawasaki Racing Team stawił się w składzie Tom Sykes i broniący tytułu Jonathan Rea. Ten drugi jest punktem odniesienia dla całej reszty zawodników na torze, szczególnie po tym jak w grudniu ubiegłego roku wykręcił na Jerez, na motocyklu produkcyjnym czas lepszy niż Valentino Rossi w kwalifikacjach na maszynie MotoGP… Tom Sykes tymczasem mocno narzeka na ostatnie zmiany regulaminowe, które pozwalają na jeszcze mniejszą ingerencję w motocykle, do czego Tom będzie musiał się przyzwyczaić.

Jonathan_Rea_KTR

Honda przywiozła do Andaluzji nowe motocykle CBR1000RR SP2. W roli kierowców stawili się Nicky Hayden oraz przechodzący z MotoGP Stefan Bradl. Zmiany także w ekipie Yamahy, gdzie w boksie pojawił się Michael Van Der Mark. R1 miała duże problemy z dotrzymaniem tempa rywalom w poprzednim sezonie, zatem przejście Holendra do Yamahy, w chwili gdy ekipa Hondy przesiadła się na nowe CBRki może okazać się niespecjalnie udanym manewrem. Na fabrycznej R1 pozostaje Alex Lowes, który teoretycznie może wspomóc doświadczeniem swojego zespołowego kolegę, ale w praktyce może wkrótce być zmuszony odpierać jego ataki.

Honda_CBR1000RR_SP2_Superbike

W ekipie Ducati jest sporo ekscytacji i nadziei na nadchodzący sezon. Ostatnie sześć zwycięstw z rzędu rozbudziło oczekiwania w ekipie Aruba.it, ale od szefa zespołu Kawasaki wiemy, że ich osiągnięcie było możliwe tylko dlatego, że Jonathan Rea jechał spokojnie w końcówce sezonu tak, aby przywieźć do domu Mistrzostwo Świata. Na ile te słowa są prawdziwe przekonamy się już niedługo na Philip Island. Sporo też zainteresowania budzi powrót Marco Melandriego na motocykl. Włoch co prawda zmaga się z kontuzją kolana spowodowaną grą w piłkę, ale w chwili obecnej powinien być już wystarczająco sprawny, aby zaprezentować swój potencjał.

Kolejny ważny zespół to ekipa Milwaukee Aprilia, która pokazała nie tylko nowy model RSV4 RF, ale również nowych kierowców w składzie Eugene Laverty wracający do WSBK z MotoGP i Lorenzo Savadori.

Na chwilę obecną nie zostały ujawnione czasy z wtorku, ale nie one są w chwili obecnej istotne. Tak naprawdę czasu do lutowej rundy na Philip Island zostało bardzo niewiele, bo zaledwie miesiąc. Zespołu będą chciały zatem przetestować tak wiele opracowanych zimą rozwiązań jak to tylko możliwe.

Napisane przez

Moja przygoda z motocyklami cały czas meandruje. Dzięki temu miałem okazję ścigać się w wyścigach drogowych i brać udział w imprezach hard enduro. Kilka rzeczy pozostaje niezmiennych. Dwie najważniejsze z nich, to wiara w to, że w jeździe na dwóch kołach wciąż najbardziej istotny jest człowiek, a nie maszyna i technologia oraz fakt, że polski rynek potrzebuje porządnego motocyklowego on-line magazynu.

Możesz polubić również: