Nowy_zespol_Ducati_MotoGP

Ducati Corse MotoGP Team zaprezentowany oficjalnie

Ducati Corse MotoGP Team zaprezentowany został oficjalnie w Bolonii. Choć motocykle pokazane na imprezie to ubiegłoroczne modele GP16, to możemy przynajmniej zobaczyć nowe oficjalne malowanie na rok 2017. Co nie mniej ważne po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć również Jorge Lorenzo w nowym, krwisto czerwonym kombinezonie z logo Ducati.

W trakcie konferencji zawodnicy dużo i entuzjastycznie mówili o współpracy wewnątrz zespołu, o nadziejach na dobre rezultaty oraz o koncentracji na postępach. Relacje pomiędzy Jorge Lorenzo i Andreą Dovizioso wyglądają na bardzo dobre, co mocno kontrastuje z tym jak wyglądały stosunki Doviego z Andreą Iannone.

Wiemy, że Ducati intensywnie pracuje nad nowym pakietem aerodynamicznym dla swoich maszyn. Od roku 2017 nie będzie można stosować „skrzydeł”, a Desmosedici było ich dużym beneficjentem. Bolońska fabryka eksperymentuje zatem z nowymi kształtami owiewek, ale efekt tych prac zobaczyć mamy dopiero w Katarze, podczas pierwszej rundy sezonu 2017. Włosi nie chcą, aby z ich pomysłów przedwcześnie czerpać mogła inspirację konkurencja.

Napisane przez

Moja przygoda z motocyklami cały czas meandruje. Dzięki temu miałem okazję ścigać się w wyścigach drogowych i brać udział w imprezach hard enduro. Kilka rzeczy pozostaje niezmiennych. Dwie najważniejsze z nich, to wiara w to, że w jeździe na dwóch kołach wciąż najbardziej istotny jest człowiek, a nie maszyna i technologia oraz fakt, że polski rynek potrzebuje porządnego motocyklowego on-line magazynu.

Możesz polubić również: