Motocykle_MotoGP_Suzuki

ECSTAR Suzuki prezentuje barwy przed testami w Sepang

Zespół ECSTAR Suzuki zaprezentował swoje tegoroczne barwy przed pierwszym dniem oficjalnych testów na Sepang International Circuit. Wygląd zewnętrzny motocykla, jak również malowanie owiewek pozostały w właściwie niezmienione. Więcej zmian dotyczy wnętrza motocykla. Davide Brivio, szef zespołu ECSTAR Suzuki zapewnia że pomimo zewnętrznego podobieństwa, nowy motocykl kryje w sobie bardzo dużo pracy, jaką włożyli w niego przez zimę inżynierowie:

Sezon 2017 będzie dla nas bardzo ważny, bo jesteśmy w mistrzostwach trzeci rok z rzędu po naszym powrocie do MotoGP. Nie jesteśmy już nowicjuszami i musimy zbliżyć się do czołówki. Ponadto ogromną motywacją są dla nas nasi dwaj nowi kierowcy. Uważam, że Andrea Iannone jest dojrzały i gotowy by sięgać po wspaniałe wyniki, jeśli tylko będziemy w stanie zaoferować mu dobry pakiet techniczny.

Po drugiej stronie garażu jest Alex Rins, z którym rozpoczynamy nową przygodę. Młody kierowca z wielkim talentem, którego postaramy się poprawić na szczyty MotoGP. To wszystko sprawia, że oczekujemy bardzo ciekawego sezonu, ale wiemy też że będzie on bardzo trudny z uwagi na fakt, że wiele zespołów jest bardzo mocnych. Wygląda na to, że sezon 2017 będzie z różnych powodów kluczowy dla każdego, dlatego spodziewamy się twardych oponentów.

Ale chcemy być wśród nich, chcemy walczyć w czołówce, więc z Andreą musimy starać się o to już od początku. Gdy zbierze odpowiednie doświadczenie Alex moim zdaniem będzie również zdolny do tego.

Zawodnicy_Ecstar_Suzuki_MotoGP_2017

Szef projektu MotoGP Saturo Terada przekonywał, że ubiegłoroczne sukcesy projektu GSX-RR jeszcze bardziej rozpaliły oczekiwania w Hamamatsu:

To będzie nasz trzeci sezon po powrocie do MotoGP i wiążemy z nim wiele oczekiwań. Pracowaliśmy naprawdę ciężko, aby oprawić i rozwinąć motocykl przez ostatnie dwa lata i już w sezonie 2016 widać było tego efekty. Cieszymy się, że droga którą wybraliśmy okazała się słuszna. Teraz jesteśmy mocno skoncentrowani na 2017 i mamy spory apetyt na sukcesy.

Naszym zdaniem mamy naprawdę dobrą bazę w postaci GSX-RR. Nadal poprawy wymaga kilka obszarów, takich jak elektronika, ale całościowo jesteśmy zadowoleni. Ciekawi nas jak będzie prezentowało się nasze tempo na tym pierwszym teście sezonu 2017 w Sepang i jak będzie ono wyglądało na tle tempa rywali. Ponadto chciałbym powitać w zespole nowych kierowców Andrę Iannone i Alexa Rinsa. Mam nadzieję, że razem wykonamy kawał dobrej roboty.

2017_Suzuki_GSX_RR_MotoGP_

Dante_techniczne_Suzuki_GSX_RR_MotoGP

Napisane przez

Moja przygoda z motocyklami cały czas meandruje. Dzięki temu miałem okazję ścigać się w wyścigach drogowych i brać udział w imprezach hard enduro. Kilka rzeczy pozostaje niezmiennych. Dwie najważniejsze z nich, to wiara w to, że w jeździe na dwóch kołach wciąż najbardziej istotny jest człowiek, a nie maszyna i technologia oraz fakt, że polski rynek potrzebuje porządnego motocyklowego on-line magazynu.

Możesz polubić również: