Ciekawostka na dziś: wyścig Daytona 200 na żywo i za darmo

Motocyklowy wyścig z stylu NASCAR (ale z zakrętami w dwie strony!) rozgrywany jest od 1937 roku. Dzisiaj będzie można oglądać go na żywo w internecie. 

Daytona 200, legendarny amerykański wyścig motocyklowy, będzie relacjonowany przez platformę FansChoice.TV już dziś. Impreza startuje o 17:30 naszego czasu. To o tyle ciekawe, że Daytona jest jednym z najstarszych nieprzerwanie (pomijając II WŚ) organizowanych wyścigów motocyklowych na świecie.

Podczas Daytona 200 zawodnicy ścigają się na ponad 5-kilometrowym torze. Dystans wyścigu, jak można się domyślić, to 200 mil (320 km). Najciekawsze jednak jest to, że zawodnicy częściowo korzystają z owalu NASCAR, więc jest to jedna z niewielu okazji żeby zobaczyć motocyklistów na wysokich, NASCARowych bandach.

Daytona 200 już dawno straciła prestiż sprzed lat, ale jeśli macie wolne popołudnie to warto zerknąć.

Napisane przez

Jestem tak samo fanem małych pojemności, jak wielkich i bezsensownych motocykli. W branży motocyklowej kręcę się od 10 lat, na motocyklach od dziecka. W międzyczasie (bez spektakularnych sukcesów) startowałem w zawodach enduro i cross country. Kilka lat temu zakochałem się w jeździe torowej. W ramach odpoczynku od motocykli interesuję się nowymi technologiami, tańcami swingowymi (wiem...) i narciarstwem. W zalewającym internet spamie motovlogów, kompilacji wypadków i "R6-tek w litrze" nadal widzę miejsce na konkretny magazyn motocyklowy.

Możesz polubić również: