Nowe_motocykle_BMW

Sprzedaż motocykli w lutym 2017 – ochłodzenie

Mamy już dane obrazujące sprzedaż motocykli za luty 2017. Liczby wyglądają średnio i  w każdym segmencie rynku odnotowaliśmy spadek sprzedaży pojazdów.

Największe spadki dotyczą motocykli nowych, ale zjawisko to wytłumaczyć można masową rejestracją w grudniu pojazdów, które nie spełniały normy Euro4. Teraz maszyny te nawet jeśli zostaną sprzedane w lutym, lub marcu jako pojazdy nowe, nie będą figurowały na liście pierwszych rejestracji w Polsce w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Słabiej jednak wyglądają również pierwsze rejestracje używanych pojazdów, których w lutym 2017 sprzedało się mniej aż o ¼ w zestawieniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Motorowery tradycyjnie notują spadki. W chwili obecnej ich sprzedaż (w kontekście rynku obejmującego 37 milionów mieszkańców) określić należy jako śladową, szczególnie w odniesieniu do pojazdów używanych. Sprzedaż motocykli w liczbach za luty 2017 znajdziecie poniżej.

Liczba pierwszych rejestracji motocykli
16-lut 17-lut Zmiana
Motocykle nowe 1117 712 -36,3%
Motocykle używane 3645 2782 -23,7%
Motorowery nowe 906 815 -10,0%
Motorowery używane 540 359 -33,5%
Źródło: Samar

Napisane przez

Moja przygoda z motocyklami cały czas meandruje. Dzięki temu miałem okazję ścigać się w wyścigach drogowych i brać udział w imprezach hard enduro. Kilka rzeczy pozostaje niezmiennych. Dwie najważniejsze z nich, to wiara w to, że w jeździe na dwóch kołach wciąż najbardziej istotny jest człowiek, a nie maszyna i technologia oraz fakt, że polski rynek potrzebuje porządnego motocyklowego on-line magazynu.

Możesz polubić również: