Pure&Crafted_2016_motocykle

Salony motocyklowe w czerwcu na minusach

Salony motocyklowe nie zanotowały dobrego początku sezonu 2017. Po ostatnich dwóch latach, które rozpieszczały nas wzrostami sprzedaży nowych i używanych motocykli mamy czas korekty. Pierwsza połowa roku 2017 nie przebiegła dla dealerów motocyklowych pod znakiem realizacji planów i oczekiwań. No chyba, że ktoś planuje i oczekuje spadków…

Spadek rejestracji nowych motocykli o ponad 36% to informacja niepełna. Drogie i prestiżowe marki nadal notują wzrosty, polski oddział BMW zanotował w czerwcu rekordową sprzedaż w naszym kraju. Z trudnościami wynikającymi z ograniczonej dostępności zmagają się za to niektórzy importerzy japońskich marek, ale największy problem mają tanie marki.

Z uwagi na Euro4, konieczność montowania do motocykli układów wtryskowych i ABS ceny popularnych motocykli z Państwa Środka zbliżyły się do cena tańszych motocykli japońskich. To stawia salony motocyklowe oferujące pojazdy produkowane w Chinach w trudnym położeniu i to właśnie spadki sprzedaży najtańszych pojazdów i cieszącym się ostatnio dużym wzięciem 125-tek wpływa na kształt statystyk.

Polacy chcą jednak jeździć motocyklami i chcą odwiedzać salony motocyklowe. Pomimo tragicznej pod względem pogodowym wiosny i początku lata sprzedaż motocykli używanych praktycznie nie spada. I to napawa lekkim optymizmem na przyszłość.

Liczba pierwszych rejestracji motocykli, czerwiec 2017
16-cze 17-cze Zmiana
Motocykle nowe 3077 1953 -36,5%
Motocykle używane 7357 7223 -1,8%
Motorowery nowe 3587 3272 -8,8%
Motorowery używane 1454 1202 -17,3%
Źródło: Samar

Napisane przez

Moja przygoda z motocyklami cały czas meandruje. Dzięki temu miałem okazję ścigać się w wyścigach drogowych i brać udział w imprezach hard enduro. Kilka rzeczy pozostaje niezmiennych. Dwie najważniejsze z nich, to wiara w to, że w jeździe na dwóch kołach wciąż najbardziej istotny jest człowiek, a nie maszyna i technologia oraz fakt, że polski rynek potrzebuje porządnego motocyklowego on-line magazynu.

Możesz polubić również: