Start_wyscigu_SuperEnduro_

FIM SuperEnduro – co wydarzyło się w Bilbao?

W Bilbao zakończyła się właśnie trzecia runda Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro. Po wycofaniu się z rywalizacji Tadka Błażusiaka, seria ta siłą rzeczy budzi mniejsze zainteresowanie w Polsce, ale naszym zdaniem bardzo niedobrze, że tak się dzieje. Przede wszystkim dlatego, że w FIM SuperEnduro aż kipi od akcji.

W Bilbao po raz pierwszy w karierze zawody MŚ wygrał Alfredo Gomez. Hiszpan wygrał dwa biegi – drugi i trzeci, wypracowując bezpieczną przewagę nad Jonny Walkerem. Brytyjczyk co prawda dojechał pierwszy w pierwszym biegu, ale w drugim obowiązywała odwrócona kolejność startu. Zawodnik KTMa popełnił za dużo błędów w czasie walki z wolniejszymi rywalami. W ostatnim biegu Walker zaliczył hole-shota, ale ponownie nie ustrzegł się błędów wizytując pobocze toru. Bezlitośnie wykorzystał to Gomez. Podium uzupełnił Colton Haaker na Husqvarnie.

SuperEnduro_Race_

Szczęśliwy Gomez zdołał wydusić z siebie na mecie:

Niewiarygodne! Przez bardzo długo pracowałem bardzo ciężko, aby uzyskać to zwycięstwo i odniesienie go w domowej rundzie jest niesamowite. To była wspaniała noc. Dziękuję KTMowi, Red Bullowi, rodzinie i wszystkim dzięki którym było to możliwe!

Kolejna runda FIM SuperEnduro już za dwa tygodnie we francuskim Albi.

Napisane przez

Moja przygoda z motocyklami cały czas meandruje. Dzięki temu miałem okazję ścigać się w wyścigach drogowych i brać udział w imprezach hard enduro. Kilka rzeczy pozostaje niezmiennych. Dwie najważniejsze z nich, to wiara w to, że w jeździe na dwóch kołach wciąż najbardziej istotny jest człowiek, a nie maszyna i technologia oraz fakt, że polski rynek potrzebuje porządnego motocyklowego on-line magazynu.

Możesz polubić również: