Colton Haaker Mistrzem Świata SuperEnduro

Colton Haaker zostaje Mistrzem Świata FIM SuperEnduro 2017. Amerykanin tytuł przypieczętował podczas ostatniej rundy serii. 

Haakerowi (Husqvarna) nie udało się wygrać ostatniej rundy, a nawet pojedynczego finału podczas rozgrywanej w ubiegły weekend imprezy we Francji. Zawodnik przyznał, że był zmęczony i zestresowany. Jego przewaga była jednak na tyle duża, że mógł zadowolić się trzecią lokatą.

To drugi tytuł Haakera z rzędu.

To absolutnie niesamowite wygrać mój drugi tytuł mistrzostw świata. Fantastyczny sezon, z walką praktycznie w każdej rundzie. Zakończyć znowu jako numer jeden to coś niesamowitego – dla mnie, mojej rodziny, mojego mechanika Josh’a i oczywiście Husqvarny – komentował na mecie Haaker.

Same zawody wygrał Alfredo Gomez (KTM) przed zespołowym kolegą Jonny Walkerem. Mistrzem Świata w klasie Juniorów został pochodzący z RPA Blake Gutzeit.

Źródło: Husvarna

Napisane przez

Jestem tak samo fanem małych pojemności, jak wielkich i bezsensownych motocykli. W branży motocyklowej kręcę się od 10 lat, na motocyklach od dziecka. W międzyczasie (bez spektakularnych sukcesów) startowałem w zawodach enduro i cross country. Kilka lat temu zakochałem się w jeździe torowej. W ramach odpoczynku od motocykli interesuję się nowymi technologiami, tańcami swingowymi (wiem...) i narciarstwem. W zalewającym internet spamie motovlogów, kompilacji wypadków i "R6-tek w litrze" nadal widzę miejsce na konkretny magazyn motocyklowy.

Możesz polubić również: