Chris Birch w Romaniacs na… KTM 1090 Adventure R!

Teraz uwaga: Chris Birch pojedzie na kołach KTMem 1090 Adventure R z Mattighofen do rumuńskiego Sibiu, gdzie stanie na starcie Red Bull Romaniacs. Na tym samym motocyklu…

Nie oszukujmy się, to przemyślana i bardzo ciekawa akcja promocyjna KTMa, nawet jeśli pomysł powstał w głowie ambasadora marki, ex-zawodnika Chrisa Bircha. Co faktu nie zmienia, że Birch wystartuje w Romaniacs na 1090 Adventure R! Bardzo podoba mi się sposób w jaki została napisana informacja prasowa organizatorów Romaniacs:

Byliśmy trochę zdziwieni, gdy dwóch weteranów Red Bull Romaniacs zapisało się do klasy Iron. Zaczęliśmy się zastanawiać dlaczego ci doświadczeni zawodnicy w przeszłości z sukcesami startujący w klasie Gold postanowili wystartować w niższej z klas. Kilka telefonów później wszystko było jasne: obydwaj wezmą udział w Red Bull Romaniacs za sterami wielkich, dwucylindrowych motocykli!

Ah tak, Birch to nie jedyny szaleniec, który wpadł na pomysł startu ponad litrowym motocyklem w najcięższym rajdzie na świecie. Gerhard Foster będzie także rywalizował w klasie Iron, a dosiądzie specjalnie przygotowanego przez Touratech BMW (zbudowanego na bazie R nineT).

Żeby nie przedłużać, dla przypomnienia Chris Birch w akcji:

Napisane przez

Jestem tak samo fanem małych pojemności, jak wielkich i bezsensownych motocykli. W branży motocyklowej kręcę się od 10 lat, na motocyklach od dziecka. W międzyczasie (bez spektakularnych sukcesów) startowałem w zawodach enduro i cross country. Kilka lat temu zakochałem się w jeździe torowej. W ramach odpoczynku od motocykli interesuję się nowymi technologiami, tańcami swingowymi (wiem...) i narciarstwem. W zalewającym internet spamie motovlogów, kompilacji wypadków i "R6-tek w litrze" nadal widzę miejsce na konkretny magazyn motocyklowy.

Możesz polubić również: