Sprzedaż nowych motocykli w sierpniu nurkuje

Słabo działo się sierpniu w motocyklowych salonach. Sprzedaż nowych motocykli spadła o 1/3 w zestawieniu z rokiem ubiegłym. To efekt kilku czynników. Dostępność (a właściwie jej brak) kilku modeli to jeden z nich, ale o wiele poważniejszym problemem okazały się przeciętne wyniki polskich marek, które nie znajdują już z taką łatwością nabywców na pojazdy z chińskim rodowodem, których ceny z uwagi na EURO4 (wtrysk, ABS, itd.) wyraźnie podskoczyły do góry. Dodajmy do tego deszczowe i zimne lato z krótką przerwą na upały, a przepis na załamanie sprzedaży dwóch kółek gotowy.

Mimo to widać wyraźnie że Polacy chcą jeździć motocyklami. Sprzedaż pojazdów używanych była na poziomie nie notowanym od lat i to rodzi nadzieję na przyszłość, choć efekt boomu nakręconego przez „125” mamy już chyba za sobą. Sprzedaż nowych i używanych motorowerów tradycyjnie już szoruje po dnie. Szczegółowe dane poniżej.

Liczba pierwszych rejestracji
16-sie17-sieZmiana
Motocykle nowe20231347-33,4%
Motocykle używane540357726,8%
Motorowery nowe31002789-10,0%
Motorowery używane12361169-5,4%
Źródło: Samar.pl

Napisane przez

Moja przygoda z motocyklami cały czas meandruje. Dzięki temu miałem okazję ścigać się w wyścigach drogowych i brać udział w imprezach hard enduro. Kilka rzeczy pozostaje niezmiennych. Dwie najważniejsze z nich, to wiara w to, że w jeździe na dwóch kołach wciąż najbardziej istotny jest człowiek, a nie maszyna i technologia oraz fakt, że polski rynek potrzebuje porządnego motocyklowego on-line magazynu.

Możesz polubić również: