Prosta telemetria dla każdego – GoPro

Po aktualizacji systemu w łatwy sposób będzie można dotrzeć do danych GPS z kamery GoPro Hero5 Black. 

Nick Woodman, założyciel GoPro, po katastrofie jaką okazała się premiera drona Karma (wycofanie produktu, który gubił zasięg) złapał głęboki oddech i wraca do ataku. Z jednej strony poprzez zapowiedzi kolejnych produktów, z drugiej poprzez usługi software’owe. Najpopularniejszym programem w portfolio GoPro jest aplikacja Quik, pozwalająca w łatwy sposób edytować nagrane przy pomocy GoPro filmy. Nowe funkcje stacjonarnej wersji Quik dają możliwość wykorzystania danych GPS z kamery Hero5 Black:

Oczywiście stosowane przez GoPro rozwiązania są dużo mniej wyszukane niż np. LITPro. LITPro to dedykowane i specjalistyczne narzędzie treningowe prezentujące bardzo precyzyjne wyniki.  Nie zmienia to faktu, że prosta „telemetria” od GoPro jest dużo łatwiej dostępna i nawet jeśli posiada ograniczone możliwości treningowe, to nadal jest całkiem ciekawym uzupełnieniem klipu.

W aplikacji Quik będzie można wybrać dowolną liczbę danych: prędkość, wysokość, przeciążenie, czas czy wizualizację toru jazdy.

Źródło: GoPro

 

Napisane przez

Jestem tak samo fanem małych pojemności, jak wielkich i bezsensownych motocykli. W branży motocyklowej kręcę się od 10 lat, na motocyklach od dziecka. W międzyczasie (bez spektakularnych sukcesów) startowałem w zawodach enduro i cross country. Kilka lat temu zakochałem się w jeździe torowej. W ramach odpoczynku od motocykli interesuję się nowymi technologiami, tańcami swingowymi (wiem...) i narciarstwem. W zalewającym internet spamie motovlogów, kompilacji wypadków i "R6-tek w litrze" nadal widzę miejsce na konkretny magazyn motocyklowy.

Możesz polubić również: