Pikes Peak na żywo w internecie

Pikes Peak International Hillclimb będzie pierwszy raz w historii relacjonowany na żywo w internecie. 

Organizator najstarszego wyścigu w USA ogłosił współpracę ze szwajcarskim Matchsports. Szwajcarzy podejmą się relacjonowania imprezy na żywo w internecie. W poprzednich latach można było oglądać tylko powtórki. Głównym problemem były warunki pogodowe i wysokość nad poziomem morza (meta na 4300 m n.p.m.).

Mimo technicznych problemów związanych z lokalizacją Pikes Peak, oraz ekstremalnie zmienną pogodą, jesteśmy przekonani, że ciężka praca zaowocuję relacją live na najwyższym poziomie. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z naszym nowym partnerem i chcemy dać każdemu możliwość przeżycia najstarszego i jednego z bardziej prestiżowych wyścigów na świecie – komentuje w nocie prasowej James Kalogiros, CEO Matchsports.

Pikes Peak startuje 25. czerwca. Na chwilę obecną nie poinformowano czy relacja z imprezy będzie płatna czy darmowa. Tak czy inaczej to unikalna okazja, żeby obejrzeć specjalnie na tą okazję przygotowywane motocykle i 1400 konne auta elektryczne w akcji.

Dla niezorientowanych w temacie – Sebastien Loeb. Nie, to nie jest przyspieszone tempo:

Napisane przez

Jestem tak samo fanem małych pojemności, jak wielkich i bezsensownych motocykli. W branży motocyklowej kręcę się od 10 lat, na motocyklach od dziecka. W międzyczasie (bez spektakularnych sukcesów) startowałem w zawodach enduro i cross country. Kilka lat temu zakochałem się w jeździe torowej. W ramach odpoczynku od motocykli interesuję się nowymi technologiami, tańcami swingowymi (wiem...) i narciarstwem. W zalewającym internet spamie motovlogów, kompilacji wypadków i "R6-tek w litrze" nadal widzę miejsce na konkretny magazyn motocyklowy.

Możesz polubić również: