KTM 790 Duke – tak będzie wyglądał

Wiemy już jak będzie wyglądała produkcyjna wersja nowego KTM 790 Duke. Maszyna została przyłapana na testach i wygląda na praktycznie ukończoną.

Zdjęcia które zamieszczamy pokazują jak kompaktowym pojazdem będzie dwucylindrowy Duke. Lampa przednia zgodna jest już z nowym standardem, wahacz wygląda tak, jak konstrukcja w 690 Duke, natomiast pozycja kierowcy wydaje się być dosyć wygodna i w miarę wyprostowana. W odniesieniu do prototypu o którym pisaliśmy wcześniej mamy tutaj lekką modyfikację sylwetki, która wynika z zastosowania lusterek, wieszaka na tablicę rejestracyjną, czy też uchwytu dla pasażera. Nieco dziwi wygląd układu wydechowego, ale nie kruszylibyśmy o to kopii, bo w wersji produkcyjnej może on wyglądać zupełnie inaczej.

790 Duke to bardzo ważna maszyna nie tylko dla KTMa, ale dla całego rynku golasów średniej pojemności. Maszyna cechuje się radykalną konstrukcją. Ultra kompaktowy silnik z pewnością znajdzie zastosowanie w modelach KTMa o zupełnie innym przeznaczeniu – np. podróżniczych lub wyścigowych. Motocykl ma zostać oficjalnie zaprezentowany podczas targów EICMA w Mediolanie jesienią tego roku. Do salonów trafi wczesną wiosną 2018.

Nowy_KTM_790_Duke

Foto: morebikes.co.uk

Napisane przez

Moja przygoda z motocyklami cały czas meandruje. Dzięki temu miałem okazję ścigać się w wyścigach drogowych i brać udział w imprezach hard enduro. Kilka rzeczy pozostaje niezmiennych. Dwie najważniejsze z nich, to wiara w to, że w jeździe na dwóch kołach wciąż najbardziej istotny jest człowiek, a nie maszyna i technologia oraz fakt, że polski rynek potrzebuje porządnego motocyklowego on-line magazynu.

Możesz polubić również: