Harley zmienia kierunek – Street Rod 2017

Harley-Davidson kontynuuje dywersyfikację oferty. Rodzina Street powiększa się o model Street Rod.

Harley-Davidon Street Rod 2017 jest drugim modelem w lubianej przez nas rodzinie Street. Jeśli pamiętajcie premierę modelu Street 750, to pamiętacie także, że wewnątrz H-D rozgrywano „konkurs” w którym pracownicy przerabiali Street’a 750. Jednym z projektów był a’la sportowy motocykl w stylu XR1200. Street Rod jest produkcyjną wersją właśnie tego pomysłu.

Zmian w stosunku do bazowej wersji jest sporo. Motocykl posiada 17-calowe koła z przodu i z tyłu, dwie tarcze hamulcowe o średnicy 300 mm i zawieszenie USD. Kąt główki ramy zmalał o aż 5 stopni, a prześwit zwiększył o 6 cm. Motocykl posiada także mniejszy rozstaw osi.

Jednostkę napędową podkręcono do 65 KM.

Jednostka napędowa to zmieniona głowica i wyższy stopień sprężania, co w rezultacie ma dawać pi razy oko 65 KM (18% więcej mocy maksymalnej niż w modelu Street 750). Street Rod otrzymał inną kierownicę, podnóżki, mini-owiewkę i dużo ładniejsze światło stopu (LED). Moim zdaniem sprzęt wygląda bardziej niż dobrze.

Nowy Street Rod zza sterów.

Niestety, wraz z możliwościami Street’a wzrosła także cena. Detaliczna cena na stronie polskiego importera to 37,030 zł, czyli o 4500 zł więcej niż bazowy Street 750. Mimo to Street’y to nadal najtańsze z rodziny Harley’a, a biorąc pod uwagę, że standardowy Street 750 był zaskakująco dobry, to Street Rod może być tylko lepszy.

Napisane przez

Jestem tak samo fanem małych pojemności, jak wielkich i bezsensownych motocykli. W branży motocyklowej kręcę się od 10 lat, na motocyklach od dziecka. W międzyczasie (bez spektakularnych sukcesów) startowałem w zawodach enduro i cross country. Kilka lat temu zakochałem się w jeździe torowej. W ramach odpoczynku od motocykli interesuję się nowymi technologiami, tańcami swingowymi (wiem...) i narciarstwem. W zalewającym internet spamie motovlogów, kompilacji wypadków i "R6-tek w litrze" nadal widzę miejsce na konkretny magazyn motocyklowy.

Możesz polubić również: