BMW_F850GS_Prototyp_

BMW F 900 GS – pierwsze zdjęcia następcy 800-ki?

BMW szykuje następcę F 800 GS? Szpiegowskie zdjęcia obiegły internet. 

Jeśli wierzyć szpiegowskim zdjęciom opublikowanym w pierwszej kolejności przez morebikes.co.uk, poniżej w pełnej okazałości następca F 800 GS. Model ponoć ma nosić nazwę F 900 GS.

To nie tylko zapowiedź nowego modelu z rodziny GS, ale całej platformy, której korzenie nomen omen sięgają ca. 2008 roku. Rosnąca konkurencja w segmencie „średniaków”, z nowymi dwucylindrowymi rzędówkami od KTMa (od przyszłego roku), ale też rozpychającą się na łokcie Yamahą (Tenere 700?), zmusza BMW by iść do przodu. Inna sprawa, że cykl życia aktualnej gamy F powoli dobiega ku końcowi i najwyższa pora na zmiany.

Czego możemy się spodziewać po nowym F 900 GS (o ile nazwa jest trafna)? Motocykl przedstawiony na zdjęciach powyżej posiada szprychowe koła, z 21-calową obręczą z przodu. Do tego zabudowane osłony rąk i komplet kufrów. Prześwit wydaje się być także przyzwoity, co może sugerować, że BMW chce uderzyć w klientelę Afryki Twin czy KTMa 1090 Adventure R. Prawdopodobnie jest to jednak tylko jedna z wersji średniego GS-a, który bez dwóch zdań będzie dostępny w bardziej szosowym i bardziej offroadowym sznycie.

Źródło: morebikes.co.uk 

Napisane przez

Jestem tak samo fanem małych pojemności, jak wielkich i bezsensownych motocykli. W branży motocyklowej kręcę się od 10 lat, na motocyklach od dziecka. W międzyczasie (bez spektakularnych sukcesów) startowałem w zawodach enduro i cross country. Kilka lat temu zakochałem się w jeździe torowej. W ramach odpoczynku od motocykli interesuję się nowymi technologiami, tańcami swingowymi (wiem...) i narciarstwem. W zalewającym internet spamie motovlogów, kompilacji wypadków i "R6-tek w litrze" nadal widzę miejsce na konkretny magazyn motocyklowy.

Możesz polubić również: