KTM_690_Duke_na_torze

Akcja serwisowa na KTM 690 Duke

Zaledwie miesiąc temu, KTM zawrócił do serwisów modele Adventure ponieważ pojawiło się ryzyko, że modulator ABS i wiązka przewodów elektrycznych mogą się ze sobą stykać, co z kolei prowadzić może do zwarć w instalacji elektrycznej. Teraz ten sam problem pojawia się w modelu KTM 690 Duke i dotyczy sporej ilości maszyn z lat modelowych 2012-2016.
Przyczyną akcji są wyniki dochodzenia przeprowadzonego przez firmę. Ustalono, że sposób ułożenia wiązki elektrycznej może prowadzić do przetarcia jej o modulator układu ABS. Ewentualne zwarcia prowadzić mogą do przegrania modulatora i jego uszkodzenia. Efekt końcowy to niedziałające hamulce.

Klienci zostaną powiadomieni przez dealerów o akcji listownie. Każdy może też sprawdzić na stronie KTMa, czy jego model objęty jest akcją. Kontroli i ewentualnych poprawek dokonać mogą jedynie autoryzowani dealerzy KTMa. W serwisach mechanicy sprawdzą ułożenie przewodów i w razie potrzeby podejmą działania naprawcze. W motocyklach zostanie również zainstalowany dodatkowy przewód uziemiający.

Uklad_hamulcowy_motocykl_KTM

Napisane przez

Moja przygoda z motocyklami cały czas meandruje. Dzięki temu miałem okazję ścigać się w wyścigach drogowych i brać udział w imprezach hard enduro. Kilka rzeczy pozostaje niezmiennych. Dwie najważniejsze z nich, to wiara w to, że w jeździe na dwóch kołach wciąż najbardziej istotny jest człowiek, a nie maszyna i technologia oraz fakt, że polski rynek potrzebuje porządnego motocyklowego on-line magazynu.

Możesz polubić również: